WYCIECZKA „BIEDRONEK” DO LUBITEKI

W poniedziałek 18 września grupa najstarszych przedszkolaków – „Biedronek” wyruszyła na pieszą wycieczkę do LUBITEKI – Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy. Celem tej wyprawy było zapoznanie dzieci z budynkiem biblioteki, pracą bibliotekarza, a także kształtowanie wśród najmłodszych umiejętności dbania o książki. Pani Joanna przepięknie opowiadała o historii biblioteki, bogatych księgozbiorach oraz zapoznała dzieci z nową formą słuchania bajek, tzw. audiobookiem. Punktem kulminacyjnym zwiedzania był dział dziecięcy, w którym znajdowały się m.in. książki dla najmłodszych, powieści historyczne, fantastyczne, popularnonaukowe i lektury szkolne.
Mamy nadzieję, że spotkanie przedszkolaków z tym pięknym „Domem książek” będzie dla wielu inspiracją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!