Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Światowy Dzień Mycia Rąk

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

Ważną aktywnością, którą pragniemy wyuczyć wśród naszych Przedszkolaków jest dbanie o higienę osobistą, dlatego w połowie października przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk. Tego dnia dzieci rozmawiały na temat zarazków, bakterii i wirusów. Nic zabrakło także eksperymentów, doświadczeń i zabaw z użyciem mas plastycznych, które uświadomiły dzieciom, jak duże znaczenie dla zdrowia ma mycie rąk. Dzieci starały się myć ręce według instrukcji – ciepłą wodą z mydłem, powoli i dokładnie, pamiętając o wszystkich częściach dłoni. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

 

Przejdź do treści Przejdź do menu