Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. To szczególne wydarzenie historyczne, ponieważ po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku, 11 listopada obchodzimy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. W Steblusiu ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy 10 listopada, a celem przewodnim obchodów była nauka przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz pamięć o tych, którzy polegli za naszą wolność. Przedszkolaki brały udział w zajęciach poświęconych Polsce, oglądały filmy edukacyjne, zaśpiewały hymn narodowy, a grupa „Biedronek” zaprezentowała etiudę patriotyczną pt. „Dzień Niepodległości”.

 

Przejdź do treści Przejdź do menu