MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY W STEBLUSIU

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego w naszym przedszkolu, w dniu 12-13.02.2024r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.
Przedszkolaki poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwe mini pizze. Gdy wszystko było już gotowe, pizze powędrowały do kuchni, gdzie upiekły się pod czujnym okiem Pań kucharek. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Ten niezapomniany Dzień Pizzy w przedszkolu nie tylko dostarczył dzieciom mnóstwa zabawy i wrażeń, ale również nauczył je wartości współpracy, kreatywności i ciekawości świata. Buon appetito!