„Robaczki” poznają zawody

Opublikowane przez przedszkole4 w dniu

W minionym tygodniu grupa ROBACZKI realizowała blok tematyczny „Poznajemy zawody”. Głównymi założeniami zajęć było wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami (preorientacja zawodowa) oraz pobudzenie i rozwijanie dziecięcych zainteresowań oraz uzdolnień. Ponieważ dzieci w wieku przedszkolnym utożsamiają się głównie z postaciami w rodzinie, w realizację zajęć zostali zaangażowani rodzice oraz inni członkowie rodziny przedszkolaków. Robaczki miały okazję poprzez obserwację i bezpośredni kontakt poznać zawód: pielęgniarki, kucharki, fryzjerki, krawcowej oraz piekarza.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pasję, z jaką Państwo opowiadali o swojej pracy, to na trwałe pozostanie w pamięci dzieci.

 

Przejdź do treści Przejdź do menu