Kontakt

tel: 34 3511404, e-mail: 4@przedszkolalubliniec.pl, 42-700 Lubliniec, ul. Wawrzyńca Hajdy 20

Dzień otwarty w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

W środowy, słoneczny poranek dzieci z grupy „Misiaków” i „Słoneczek” wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.
Strażacy przygotowali na to spotkanie wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich były zajęcia edukacyjne, dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Sali „Ognik”. Tam dzieci dowiedziały się, co może wywołać pożar w różnych pomieszczeniach mieszkalnych oraz jak zachować się w takiej sytuacji. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły także oglądać wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Ochotnicy mogli przymierzyć elementy strojów strażackich.
Po tak ciekawej wycieczce, dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka jest bardzo trudny i niebezpieczny ale mimo to niejedno z nich w przyszłości chciałoby taką pracę wykonywać. 🙂

Dzień otwarty w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu

Wycieczka do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.