„Każda buzia jest radosna, gdy przychodzi do nas wiosna”

W tym tygodniu po raz kolejny dzieci z grupy Misiaków edukowały się wraz z Darami Froebla. Tym razem wszystko owiane było klimatem zbliżającej się wiosny. Koncepcja z użyciem Darów oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda lub stworzonych zestawów – Darów, pomocnych przy zabawach precyzyjno-manipulacyjnych, badawczych oraz umożliwiających rozwój zdolności artystycznych. Dzieci przydzielone codziennie do innej grupy (darów, twórczej, artystycznej i gospodarczej) wykonywały różne zadania.

Grupa twórcza tworzyła bazie z plasteliny i popcornu, żonkile z użyciem papierowych foremek do muffin, przystrajała suknie Pani Wiosny kwiatami, ozdabiała wiosenne mandale .

Grupa darów układała wiosenne kwiaty, symbole kojarzone z wiosną, wiosenne krajobrazy i własne ornamenty.

Grupa badawcza przyglądała się baziom, cebulkom kwiatowym i sadzonkom, określała ich cechy. Porównywała różne ziarna, badając ich struktury i wielkości .

Grupa gospodarcza przygotowała „wiosenne przekąski”: kanapki, serki ze szczypiorkiem, serki z rzodkiewkami, posadziła również rzeżuchę.

Precyzja oraz kreatywność naszych przedszkolaków nie zna granic.

davdavdavdavdavdavdavdavdavdavdavdavdavdavdavdav