WAŻNE!!!

wazneDRODZY RODZICE!!!

PROSIMY WSZYSTKICH RODZICÓW o zapoznanie się z Procedurami Bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lublińcu w okresie pandemii koronawirusa Covid-19:

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W PM 4

 

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

Zebranie-CLIPART

Drodzy Rodzice serdecznie zapraszamy na zebrania grupowe, rozpoczynające nowy rok szkolny w następujących terminach:

31 sierpień (poniedziałek) o godzinie 15.00 grupa: ROBACZKI

1 września (wtorek) o godzinie 16.30 grupa: SŁONECZKA 

2 września (środa) o godzinie 16.30 grupa: MISIAKI

3 września (czwartek) o godzinie 16.30 grupa: JEŻYKI

4 września (piątek) o godzinie 16.30 grupa: BIEDRONKI

 

WAŻNE:

Każdą rodzinę reprezentuje tylko jeden rodzic wyposażony w maseczkę ochronną, długopis i dowód osobisty.

FaniMani.pl

Drodzy Rodzice jesteśmy bardzo wdzięczni za  wspieranie NASZEGO STEBLUSIOWEGO PRZEDSZKOLA przy okazji zakupów on-line  z FaniMani.pl.

Dzięki Państwa zaangażowaniu na konto Rady Rodziców wpłynęła nowa darowizna.

DZIĘKUJEMY JESTEŚCIE WIELCY!!!

podziekowania-02

 

Dzięki serwisowi FaniMani.pl   możesz nie tylko zrobić zakupy, ale przede wszystkim wspierać Przedszkole Miejskie nr 4 „Stebluś”.

FaniMani.pl to portal, poprzez który w trakcie zakupów można przekazać darowiznę na rzecz naszego przedszkolanie wydając żadnych dodatkowych środków.

Darczyńca płaci tyle, ile wynosi cena zakupu, a dzięki współpracy z firmami FaniMani przekazuje na Stebluisowe Przedszkole część wartości zakupionych towarów średnio – 2,5% wartości produktów.

Pomagajmy przy okazji zakupów – akcja na rzecz NASZEGO PRZEDSZKOLA!!!

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2019/2020 pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom oraz Przedszkolakom za ten rok pracy i wysiłku, oraz wszystkie dobre chwile.

Ponieważ nie było nam dane wszystkim spotkać się  w przedszkolu związku z pandemią – prosimy nasze STEBLUSIAKI, które brały udział w konkursach plastycznych organizowanych przez nasze przedszkole – podczas nauczania zdalnego, o odbiór NAGRÓD i DYPLOMÓW, które na Was czekają. Możliwość taka jest w dniu dzisiejszym (26.06.2020 r.) oraz od 14 lipcaDzieciom oraz Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w konkursy – jesteście fantastyczni!!!

summer-clipart-transparent-background-4

 

Życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk. Dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, okazji do uśmiechu, wielu chwil wartych wspomnień i szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy  

STEBLUSIA

 

SMAK LATA – ROBIMY LODY!

toppng.com-banner-transparent-stock-blender-clipart-healthy-drink-transparent-ice-cream-candy-clipart-5295x7838Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a wraz z nimi słodkie lenistwo? ! Trzymajmy kciuki, aby pogoda nie płatała nam więcej figli i, aby z nieba lał się żar! Każdy wie, że w upalne dni dla ochłody najlepsze są… lody!!! Dziś mamy dla Was drogie Steblusiaki kilka propozycji na pyszne, zdrowe, domowe lody. Sami możecie zdecydować jakie mają mieć smaki. My polecamy trzy propozycje. 

 

 

 

Produkty potrzebne do wykonania lodów widoczne są na zdjęciu. IMG_20200625_182659 (1)

 

 

A teraz 3 przepisy na super zdrowe lody domowe:

IMG_20200625_191930

4605471. Malinowe 

200g malin

3 łyżki mleczka kokosowego

2 łyżki miodu (zamiast miodu można dodać cukier lub ksylitol) 

 

 

banana-clipart-92. Love bananowe 

250g banana (wcześniej należy włożyć go do zamrażarki) 

3 łyżki mleka kokosowego

1 łyżka masła orzechowego

1 łyżka miodu (zamiast miodu można dodać cukier lub ksylitol) 


pineapple-clipart-63. Ananasowe 

200g ananasa (my użyliśmy świeżego ananasa ale można użyć z puszki) 

2 łyżki mleka kokosowego 

1 łyżka miodu (zamiast miodu można dodać cukier lub ksylitol) 

 

No to przystępujemy do działania: wystarczy do blendera wsadzić wszystkie składniki i dokładnie zmiksować na gładką masę. Powstałą masę przełóżcie do pojemniczków na lody lub po prostu plastikowych pudełeczek. Teraz drogie dzieci trzeba uzbroić się w cierpliwość i włożyć lody do zamrażarki… Tak wiemy, ciężko będzie to wytrzymać ale dacie radę? .

IMG_20200625_191243

Życzymy smacznego! db753772f2901564d28a94323f6a1526

Starsze dzieci mogą oczywiście same odważyć wszystkie składniki i spróbować wykonać lody samodzielnie. Młodsze dzieci mogą przekładać gotowe masy do pojemniczków, poćwiczą w ten sposób motorynkę mała oraz koordynację wzrokowo-ruchową. 

BALONOWY BADMINTON

balloon-clipart-32Aktywność ruchowa ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Organizm małego człowieka podświadomie daje sygnały do tego, aby zaspokajał „ głód ruchu” – bo jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju, dlatego dzieci mają takie niespożytkowane pokłady energii i ciągle się ruszają. Dzisiaj prezentujemy szybki pomysł na aktywną zabawę, który sprawi, że nasze STEBLUSIAKI poruszają się w domu nawet, gdy za oknem siąpi i wieje wiatr.

 

 

Do wspólnej zabawy będą potrzebne:WhatsApp Image 2020-06-24 at 20.45.19

– dwa talerzyki papierowe

– patyczki

– taśmę klejącą

– balon.

Wykonanie:

Weź papierowy talerzyk i obróć go spodem do góry. Przyklej patyczek taśmą klejącą w taki sposób, aby wystająca poza obręb talerzyka część była odpowiednio długa do jej uchwycenia. Młodsze dzieci mogą poprosić o pomoc dorosłego.

WhatsApp Image 2020-06-24 at 20.45.19 (2)

I GOTOWE!!! Teraz już tylko pozostało napompować balon, zaprosić kogoś do zabawy i rozegrać balonowy mecz w badmintona.

 

ANKIETA DLA RODZICÓW

Rada Pedagogiczna zainspirowana pedagogiką Friedricha Froebla postanowiła główne jej założenia wprowadzić do naszego Steblusiowego Przedszkola poprzez INNOWACJĘ PEDAGOGICZNĄ. Przez jeden tydzień w miesiącu, każda grupa przedszkolna ma zajęcia edukacyjne prowadzone według programu wychowania przedszkolnego „Dar zabawy”

Zajęcia dydaktyczne prowadzone według tego programu realizowane są w dwóch formach: pod postacią zajęć dydaktycznych w kole (określano jak Poranne koło) i zajęć rozwijających umiejętności poznawcze, społeczne i emocjonalne, realizowanych w grupach pracujących metodą stacyjną w czterech kącikach. Takie rozwiązanie pozwala na wielozmysłowe i wieloaspektowe poznawanie świata – z perspektywy piękna w kąciku twórczym, z perspektywy doświadczalnej w kąciku badawczym, z perspektywy samodzielności i aktywności w kąciku gospodarczym oraz z perspektywy  własnych doświadczeń i obrazów umysłowych w kąciku darów.

Istotnym elementem tej pedagogiki są dary – kształcące zabawkiCzym są Dary?  Koncepcja Froebla oparta jest na pracy z materiałami, których dostarcza przyroda – to  dary natury oraz z przedmiotami, jakimi są zabawki celowo stworzone przez dorosłego dla dziecka – tak zwane dary, czyli materiały, które mają postać wełnianych piłeczek oraz zestawów drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, a także- mozaiki, patyczki, pierścienie i punkty. Służą dzieciom do zabaw percepcyjno-manipulacyjnych, badawczych oraz umożliwiają rozwój zdolności artystycznych. Dzieci podejmują z ich wykorzystaniem zabawy badawcze, tematyczne i konstrukcyjne, poznają świat matematyki, tworzą ornamenty. Wymienionym aktywnościom towarzyszy śpiew, ruch oraz słuchanie literatury. Dary można wykorzystywać do ćwiczeń umysłowych i twórczych.

ANKIETA

 

 

„Niech żyją wakacje”

 

117893

To już ostatnia muzyczna środa przed wakacjami. Zapraszamy Was dzisiaj do zabawy przy piosence pt. „Niech żyją wakacje”. Na początek zagadka, ale tym razem dla Waszych Rodziców – jak brzmi liczba mnoga rzeczownika „niedziela”? – TAK! TO WAKACJE!!!

 

 

 

Skoro już rozbrzmiewa wkoło słowo: „wakacje”, możemy na dobre rozpocząć dzisiejsze zabawy. Zacznijmy od radosnego zaśpiewania wakacyjnej piosenki. Posłuchajcie i dołączcie do nas!

Czy zastanawialiście się, czym pojedziecie na wakacje? Samochodem, samolotem, a może pociągiem?
Mamy dla Was propozycję zabawy:
– melodia „Jedzie pociąg z daleka” będzie sygnałem do biegania wkoło na paluszkach
– melodia „Niech żyją wakacje” sygnałem do zatrzymania się i wygrywania rytmu (przedszkolaki na bum-bum rurkach), a wy – klaszcząc w rączki, lub uderzając pustą butelką.

A teraz zabawa dla najmłodszych przedszkolaków. Możecie sami dobrać sobie sylaby, które zastąpią słowa dzisiejszej piosenki. Jak można to zrobić posłuchajcie.

Na zakończenie dzisiejszego muzykowania utrwalimy pojęcia „cicho -głośno”. Zróbcie to, oglądając nagranie i bawiąc się razem z przedszkolakami. Jakim słowem? – oczywiście WAKACJAMI!!!

 

smiley - fragezeichenNa zakończenie dzisiejszych zajęć mamy do Was jeszcze jedno pytanie: czy udało Wam się rozpoznać głos pani z przedszkola, która Was dzisiaj witała?

 

TAK! Przywitała Was dzisiaj PANI GABRYSIA! 

Do usłyszenia!

DRODZY ABSOLWENCI PRZEDSZKOLA WRAZ Z RODZICAMI!

absolwenci

PIOSENKA DLA TATY

 

Slajd1